Meny

Skörd Kokbok

225,00 kr

I Skörd får du 810 förslag på vad du kan göra av våra 41 mest vanliga grönsaker. Varje grönsak presenteras med recept, tips på förvaring och vad den passar ihop med. Recepten är ingen exakt vetenskap - de är korta, enkla och har inga precisa mått. Många rätter är vegetariska, men långt ifrån alla. De flesta är tillbehör, men fungerar utmärkt på egen hand. Eller så serverar du flera små grönsaksrätter som en måltid. Liksom vår tidigare bok Ekolådans recept är grönsakerna i Skörd praktiskt indelade i bokstavsordning. 

Texter och recept: Anette Dieng och Ingela Persson. Foto: Erik Olsson. Formgivning: Katy Kimbell. Förlag: Natur & Kultur.

Med kokboken är det som med våra övriga tilläggsvaror, det går endast att köpa den i samband med beställningen av en Ekolåda.


Citruskassen

221,00 kr

Läs mer

Järna Bageri Frukt & frö

68,00 kr

Läs mer

Knippad gul lök, 1 knippe

43,50 kr

Läs mer

Naturata Choklad Brasilien 70%

52,00 kr

Läs mer

Päron 1 kg

92,50 kr

Läs mer

Röda plommon 500 g

63,00 kr

Läs mer

Sommarkassen

184,00 kr

Läs mer

Tomater 1 kg

96,00 kr

Läs mer

Törst Läsk Hallon

28,00 kr

Läs mer